martakozuch.pl

BLOG - czyli coś o mnie, coś co mnie angażuje i bawi...

BLOG - czyli coś o mnie, coś co mnie angażuje i bawi...

Architektura to sztuka projektowania i wznoszenia budowli. Terminem tym określa się projektowanie wyglądu budowli, wewnętrzne zaplanowanie przestrzeni, projektowanie oraz dobór systemów oświetleniowych, jak również elementów dekoracyjnych. Architektura to działalność człowieka, zarówno działalność twórcza jak i rozwojowa. Jest bardzo ogólnym pojęciem i zawiera w sobie szeroki zakres wiedzy na bazie budownictwa, sztuki, techniki, urbanistyki, dekoracji wnętrz, architektury krajobrazu, ogrodnictwa, meblarstwa czy scenografii.

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach oprócz architektury w jej podstawowym pojęciu coraz bardziej popularna staje się architektura wnętrz. O tym właśnie będzie ten blog, na którym chciałabym się z Wami podzielić moją wiedzą i doświadczeniem oraz pokazać Wam wnętrza, które mnie zafascynowały, przykuły moją uwagę i są moją inspiracją przy tworzeniu projektów. Na blogu na pewno pojawią się tematy pokrewne, związane dość blisko z architekturą wnętrz a mianowicie design, moda, wzornictwo oraz wszelkie nowinki wnętrzarskie. Nie zabraknie również zdjęć zaaranżowanych przeze mnie przestrzeni.


A więc zaczynając moją przygodę z blogosferą chciałabym Wam na początek przybliżyć czym w ogóle zajmuje się projektant wnętrz. Głównym zadaniem, które stoi przed każdym projektantem wnętrz jest spowodowanie, aby wnętrze mieszkalne stanowiło przestrzeń, w której spędzanie czasu jest dla człowieka przyjemnością. Dobrze zaprojektowane wnętrze powinno być azylem, do którego chętnie wracamy po codziennej pracy, w którym czujemy się swobodnie i w którym z ogromną chęcią spędzamy swój czas. Dlatego też powinno być funkcjonalne i wygodne oraz spełniać wszystkie pozostałe oczekiwania domowników przy jednoczesnym zachowaniu zasad aranżacji przestrzeni. Aby sprostać tym wszystkim wymaganiom niezbędny przy aranżacji wnętrza jest efektywny projekt koncepcyjny wnętrza oraz określenie oczekiwań i stylu inwestora, które projektant poznaje na drodze wielu wspólnych spotkań i rozmów. „Albowiem nie ma nic gorszego niż wejście do czyjegoś domu, który wygląda tak, jakby właśnie wyszedł z niego dekorator wnętrz" - Eddie Ros, projektant.


Określenie stylu, który odzwierciedla charakter inwestorów pozwala na stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym jego mieszkańcy mogą cieszyć się codziennym życiem. Owa zaprojektowana przestrzeń stwarza nastrój, który działa na wszystkie zmysły: wzroku, dotyku, słuchu, smaku i zapachu. Pamiętać jednak należy, że urządzanie wnętrza nie ma końca. Dom ewoluuje razem z mieszkańcami, więc należy cieszyć się samym procesem urządzania.


Mam nadzieję, iż również ten blog będzie ewoluował dostarczając Wam zarówno wrażeń estetycznych jak i wiedzy, którą możecie wykorzystać w swoich domach.


Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia moich postów

Marta :)


Oceń ten wpis:
DESIGN w Krakowie czyli Festiwal Wnętrz 2015

Komentarze

 
Brak komentarzy
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 23, wrzesień 2017