martakozuch.pl

JESIENNA AURA we wnętrzach czyli NATURA w najpiękniejszym wydaniu.

JESIENNA AURA we wnętrzach czyli NATURA w najpiękniejszym wydaniu.

Pamiętacie co robiliście będąc małym dzieckiem podczas jesiennych dni? Moja pierwsza myśl, która do dzisiaj mi towarzyszy odnośnie tej pory roku to zbieranie kolorowych liści spadających z drzew oraz zabłąkanych - w każdym miejscu a przeważnie w parku czy na drodze - kasztanów. Obecnie jesień kojarzy mi się z zupełnie innymi aspektami niż dzieciom, ale nie będziemy się załamywać i mówić o jakże drastycznej zmianie temperatury czy też ciemnych, coraz krótszych dniach, które wspólnie przeżywamy.


Naturalnie, ale w szklanym otoczeniu

To co można znaleźć po drodze do domu czyli - kasztany, orzechy, jarzębinę czy opadłe z drzew liście - może posłużyć nam jako prosta i efektowna dekoracja na sezon jesienny. Zebrane kasztany możemy wsypać do szklanego słoika czy ozdobnego wazonu i ustawić na parapecie w kuchni czy też na komodzie w sypialni. Takie wypełnione szklane dekoracje będą miłym dodatkiem do naszych wnętrz. 


Poniżej moja jesienna aranżacja znajdująca się na parapecie w kuchni - zebrane kasztany i wrzosy w wiklinowym koszyku. Obok wrześniowe wspomnienia znad morza w Holandii - muszelki zebrane przez mojego męża. Latarenki, lampki i białe świece

Biel to wszechobecny i ponadczasowy kolor. Większość z nas lubi takie rozwiązania, dlatego zaopatrzcie się w białe świece. Mogą to być staromodne woskowe świece lub nowoczesne oszczędne w obsłudze świece ledowe. Biała świeca przyozdobiona kolorowymi liśćmi będzie stylowym elementem wystroju Waszego wnętrza i piękną aranżacją w jesiennych barwach. Dla osób lubiących lampki czy latarenki - proponuję dekoracje ceramiczne - w modnym teraz kształcie domków lub ażurowych wazonów. Klasyczne i eleganckie dekoracje do wnętrz znalazłam na stronie HOUSE&more.Wrzosy, wrzośce i kapusty ozdobne

Posiadanie roślin we wnętrzach powoduje, że lepiej się czujemy. Dlatego wszechobecne teraz w każdym markecie czy centrum ogrodniczym rośliny jesieni to wrzosy, wrzośce, kapusty ozdobne, trawy. Wrzosy kojarzone były z pechem lub szczęściem w zależności od kraju, w którym się znajdowały. Sama ich nazwa pochodzi od słowa "calluna" czyli zamiatać, ponieważ z wrzosu pospolitego robiono miotły. Obecnie w Polsce wrzosy są coraz bardziej popularne i pomimo kulturowych zabobonów, nie wyobrażamy sobie bez nich jesiennej pory.

W moim rodzinnym mieście znajduje się Centrum Ogrodnicze JAWOR. W asortymencie mają przeróżne rośliny, z których samemu można złożyć kompozycje kwiatowe. Możliwości jest wiele, aby stworzyć jesienny ogródek. Jeśli chcecie zobaczyć je na żywo to zajrzyjcie do jaworznickiej szkółki.A może chcecie podpatrzyć co robią nasi zagraniczni przyjaciele?

Tak wyglądają dekoracje kwiatowe, które sfotografowałam w kwiaciarniach w Holandii. Idealna pora bo połowa września spowodowała, że kompozycji było mnóstwo a dekoracje przepiękne. Sami obejrzyjcie aranżacje wykonane w Jolanda's Boeket lub Peet's Bloemenshop.


Oceń ten wpis:
STYL, PASJA, INNOWACJA czyli po prostu wyjątkowe w...

Komentarze

 
Brak komentarzy
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 23, wrzesień 2017