Jak powstaje projekt?

Projektowanie i aranżacja wnętrza w pięciu krokach

Moim głównym celem jest dostosowanie się do potrzeb Inwestora - jego oczekiwań i wizji przyszłego wnętrza zarówno pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

ETAP I - Poznanie oczekiwań inwestora

Moim głównym celem jest dostosowanie się do potrzeb Inwestora - jego oczekiwań i wizji przyszłego wnętrza zarówno pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Aby najlepiej poznać i zrozumieć Państwa wymagania, rozpoczynam współpracę od rozmowy, podczas której dyskutujemy na temat sposobu wykorzystania danych pomieszczeń, Państwa ulubionych kolorów, materiałów, stylu oraz trybu życia. Najczęściej wychodząc na wprost Państwa oczekiwaniom przedstawiam przykłady, które ułatwiają precyzyjne uzgodnienie wszystkich szczegółów.

ETAP II - Inwentaryzacja pomieszczeń

Wykonuję pomiary projektowanych pomieszczeń, by mieć dokładny obraz aranżowanych przestrzeni.

ETAP III - Rozplanowanie przestrzeni i stworzenie układu funkcjonalnego wnętrza.

Przygotowuję propozycję układu funkcjonalnego pomieszczenia, tak aby odpowiadał życzeniom Inwestora. Na podstawie tego etapu powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, czyli decydujemy o głównych zmianach budowlanych. Jeśli pozwala na to układ mieszkania czy domu, przestawiam kilka różnych układów funkcjonalnych.

ETAP IV - Projektowanie

Po zatwierdzeniu przez Inwestora układu funkcjonalnego przechodzę do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja przedstawiana jest na wizualizacjach i widokach płaskich. Planuję architekturę pomieszczenia oraz meble. Dzięki zastosowaniu indywidualnie stworzonych mebli dostosowanych do pomieszczenia, w którym są umieszczone, projektowane wnętrze zyskuje swój jedyny i niepowtarzalny wygląd.

ETAP V - Dokumentacja techniczna

Po ukończeniu koncepcji projektowej sporządzam również projekt techniczny zaaranżowanych rozwiązań. Inwestor otrzymuje pełną dokumentację techniczną niezbędną dla wykonawców, na którą składa się projekt zmian budowlanych, dyspozycja zmian i elementów dodanych w układzie elektryki, wod.-kan. i jeśli trzeba c.o. Dokumentacja wydawana jest za pośrednictwem poczty elektronicznej w plikach pdf. lub na prośbę Inwestora w formie pisemnej lub na trwałym nośniku.

Biuro projektowania wnętrz Interior Design w skrócie:

Aranżacja i projektowanie wnętrz domów prywatnych, komercyjnych i publicznych (wystrój wnętrz). Działamy na terenie całego kraju a szczególnie w województwa Śląskiego i Małopolskiego między innymi w takich miastach jak: Alwernia, Balice, Będzin, Bieruń, Bielsko-Biała, Bukowno, Bytom, Chrzanów, Chełmek, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Kamień, Katowice, Kraków, Krzeszowice, Mikołów, Mysłowice, Olkusz, Oświęcim, Pszczyna, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Trzebinia, Tychy, Zabrze, Zator i wiele innych. Jeśli mieszkasz w innym mieście niż te wymienione powyżej nie czekaj dzwoń: +48 785 200 429 lub pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.